Close

28 października, 2022

W jaki sposób gustownie udekorować mieszkanie klasycznymi fotografiami?

Jeśli zaliczamy się do osób, które lubią częste zmiany wystroju, ale nie mają ochoty na czasochłonne remonty, to bardzo łatwym i niezwykle efektownym sposobem na aranżację wnętrz, jest udekorowanie swojego mieszkania klasycznymi, pięknie oprawionymi fotografiami. 

Kilka prostych sposobów na gustowne dekorowanie mieszkania papierowymi zdjęciami

Jedną z ważniejszych zasad dotyczących zdobienia wnętrz obrazami, zarówno klasycznymi, jak i fotograficznymi jest odpowiednie przygotowanie powierzchni, na której będzie prezentowana ekspozycja, czyli np. ściany. Niestety niejednokrotnie należy także wykonać korektę mankamentów konkretnego pomieszczenia. Aby więc odwrócić uwagę od bladej i być może niezbyt atrakcyjnej ściany, wystarczy wybrać ujęcia w odpowiednim rozmiarze i nie zapomnieć o zasadzie symetrii. 

Z kolei gęsto rozmieszczone zdjęcia, fotografie grupowe, kolorowe pejzaże i pojedyncze zdjęcia makro to dobra propozycja dla minimalistycznych wnętrz. W innych przypadkach taka kompozycja sprawia wrażenie kolorowej owsianki.

Natomiast, jeśli dysponujemy wąską, niezagospodarowaną ścianą i chcielibyśmy tchnąć w nią nieco życia, to warto wybrać pionowe ujęcie i zawiesić je symetrycznie na tej powierzchni. 

white and brown wooden end table near wall inside room

Inne są sposoby dekorowania pomieszczeń, w których paleta kolorów charakteryzuje się niezwykłą złożonością i bogactwem faktur. W takiej sytuacji możemy wykorzystać jedynie najprostszy i najbardziej rygorystyczny projekt fotografii. Dynamiczny kolaż jest tutaj zdecydowanie nie na miejscu.

W przypadku, gdy strefa dla gości znajduje się przy oknie, to najlepszą opcją stylizacyjną jest rozciągnięcie kompozycji na obu ścianach. Inaczej bywa, kiedy chcemy wprowadzić do wnętrza dużą ilość obrazów ze swojego życia. Wówczas warto pamiętać o geometrycznych kształtach, tzn. kwadratowe lub prostokątne fotografie będą dobrze się prezentowały, zwłaszcza w jasnym pomieszczeniu.

Podczas aranżowania swojej przestrzeni klasycznymi fotografiami, należy skoncentrować się na zasadach umieszczania zdjęć we wnętrzu, ale także nie można zapominać o własnych preferencjach estetycznych i oczekiwaniach. Z pewnością połączenie rad zawodowych projektantów i własnych emocji, pomoże nam tchnąć nowy nastrój w znajomy pokój i sprawi, że będzie mienił się nowymi kolorami i olśniewającym blaskiem.

Jakimi więc metodami układania zdjęć należy się kierować, aby nie przekreślić wszystkich trudów w aranżacji swoich wnętrz, a jednocześnie wyeksponować odpowiednią ilość, bliskich naszemu sercu zdjęć? To pytanie często się pojawia, zwłaszcza kiedy na naszej ścianie są już umieszczone jakieś inne dekoracje.

Rozwiązanie jest dość proste, należy pokryć ten element naszymi, wcześniej przygotowanymi zdjęciami. Jeśli jest to lustro, to jego rama je z całą pewnością skutecznie ozdobi i przy okazji nada im szczególnego znaczenia. 

Natomiast, jeśli chcemy umieścić karty ze zdjęciami na tej samej ścianie, co zegar, to większe fotografie należy powiesić na godzinie 12, 3, 6 i 9, a mniejsze przed pozostałymi liczbami, czyli po prostu zawieszamy je w obrębie koła.

Życzymy więc wielu kreatywnych pomysłów i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wywoływania zdjęć!