Close

28 kwietnia, 2022

Jakie są rodzaje ciekawych sesji fotograficznych?

Jeśli uwielbiasz fotografię i jest to Twoja autentyczna pasja, to z całą pewnością nie wystarcza Ci robienie tylko i wyłącznie zdjęć krajobrazowych, czy też sytuacyjnych i chciałbyś się porwać na prawdziwą, zaplanowaną sesję. Niestety niektóre pomysły można zrealizować tylko i wyłącznie w profesjonalnym studio.

Kilka pomysłów na oryginalną sesję fotograficzną

Jeśli chodzi o sam pomysł na sesję fotograficzną, to może Cię jedynie ograniczyć Twoja wyobraźnia i zbyt drogie rekwizyty, czy też wynajem miejsca.

Jednym z często wykorzystywanych pomysłów jest sesja w stylu etno. Polega ona na podkreśleniu konkretnej narodowości. Aby efekt był satysfakcjonujący, warto pozostawić sobie pełną swobodę działania. Wystarczy kilka konkretnych szczegółów, aby stworzyć wyjątkowy obraz. Stroje etniczne nie zawsze są wymagane, chociaż z pewnością przydadzą się sukienki i koszule z haftem, odpowiednia biżuteria, np. drewniane korale, chusty i szale. Jako miejsce do kręcenia coraz częściej wybierany jest krajobraz wiejski, Przeciwieństwem stylu etnicznego, jest styl orientalny. Do pięknego ujęcia potrzebny będzie zarówno strój narodowy, jak i odpowiednie wnętrze. Aby oddać ducha orientalnego luksusu, będziesz potrzebować jasnej, dużej biżuterii i efektownego makijażu z naciskiem na oczy. Taka sesja zdjęciowa może być wyjątkową pamiątkę, lub jeśli jesteś aspirującą modelką, to także może stanowić element Twojego portfolio.

Czasami potrzebujesz również odpowiedniego zdjęcia, jeśli zamierzasz podjąć biurową pracę. Do tego celu idealnie nadaje się styl biznesowy. Taka fotografia jest niezbędna także przy przygotowywaniu treści na stronę internetową i portale społecznościowe firmy biznesowej. Klasyczne stylizacje, oraz biurowe tło nadają wizerunkowi przedsiębiorcy powagi i autorytetu. Taka sesja zdjęciowa jest pożądana zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nie dotyczy to tylko menedżerów, ale także wszystkich członków zespołu firmy.   

Jeśli poniesie Cię wyobraźnia, to możesz zrobić też sesję, w której dominuje przepych i bogactwo szczegółów. W tym celu powinieneś po prostu stworzyć swoistą fuzję różnych stylów np. fashion, boho, czy też vintage. Takie efektowne sesje zdjęciowe szczególnie uwielbiają dziewczyny, ponieważ tutaj koncepcja obrazu opiera się na wieczorowych sukniach, efektownej biżuterii i jasnym, ale także bardzo wyrazistym makijażu.  

Kolejnym, niezwykle popularnym pomysłem na sesję fotograficzną jest styl gotycki.

Gotyk to jeden z ulubionych stylów nie tylko do pojedynczych sesji zdjęciowych, ale także do gatunku love story. Zarówno fotografowanie w pomieszczeniu, w studio, jak i na ulicy jest tutaj odpowiednie, nawet w zimowym sezonie. Oczywiście niezbędny do tego celu jest wampiryczny makijaż oraz strój, podkreślające ponury nastrój i specyficzny klimat tego rodzaju fotografii.  

Jeśli więc uda Ci się zorganizować ciekawą sesję zdjęciową, to pozostaje jedynie wybór najlepszych ujęć i wydrukowanie ich w ulubionych formatach.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Polecamy odbitki zdjęć w bardzo dobrych cenach!