Close

29 listopada, 2021

Jaki wybrać temat studyjnej sesji zdjęciowej?

W ostatnich czasach przeżywamy złotą erę fotografii. Oczywiście dzieje się tak za sprawą ogromnego postępu technologicznego i popularyzacji fotografii cyfrowej. Dzięki temu, że aparaty fotograficzne mają po prostu wszyscy, robienie zdjęć na co dzień, wręcz stało się normą. Jednakże okazjonalne zdjęcia wykonywane telefonem, nigdy nie zastąpią profesjonalnej sesji zdjęciowej w studio. Dlatego też, jeśli zamierzamy zrealizować swoje kreatywne marzenie, jakim jest studyjna sesja zdjęciowa i mamy pomysł na jej interesujący temat, to po prostu powinniśmy to zrobić.

Oryginalne pomysły na studyjne sesje zdjęciowe

Poniżej przedstawimy kilka interesujących pomysłów na sesje zdjęciowe w studio:

Klasyka

Jeżeli chodzi o fotografię, to dla niektórych klasyka stanowi coś wyświechtanego, natomiast na innych niezmiennie robi duże wrażenie. Dlatego też mimo ogromu kreatywnych pomysłów na ciekawą sesję w studio, nie warto rezygnować z klasyki, ze względu na jej wszechstronność.

Realizując klasyczny pomysł na fotograficzne ujęcia, można po prostu ubrać się elegancko i doprowadzić swój wizerunek do perfekcji, dzięki pięknemu makijażowi i fryzurze, oraz skorzystaniu z niewielkiej, a wręcz minimalnej ilości akcesoriów i rekwizytów. 

Eleganckiej kobiecie wystarczy na przykład elegancka, długa suknia wieczorowa. 

Taki charakterystyczny look wizerunek zawsze wygląda korzystnie i stylowo. 

Nadin Sh at Pexels

Retro

Kolejnym ciekawym pomysłem na niebanalne zdjęcia jest studyjna sesja retro.

Przygotowując się do tego przedsięwzięcia, oczywiście musimy zaopatrzyć się w odpowiednie stroje, akcesoria i rekwizyty, które pasują do stylu dowolnych dekad XX wieku. Wyjątek stanowią lata 80-te i 90- te, ponieważ ten okres, to niezwykle modne do fotografowania czasy PRL-u. Do sesji retro najczęściej wykorzystywane są klimaty z lat 20-tych, czyli odwzorowanie epoki, w której królowały motywy burleski. Oprócz tego również lata 50-te są częstym tematem fotograficznych i filmowych ujęć. Wówczas to zachwycała swoim blaskiem niezrównana Marilyn Monroe, oraz Elvis Presley. Jest to także bardzo lubiany i tym samym często realizowany temat zdjęć. 

Wykonując sesję zdjęciową nawiązującą do konkretnej epoki, należy trzymać się tylko jednego stylu, ponieważ w przeciwnym razie wynik może okazać się bardzo wątpliwy.

Cosplay

Dość oryginalnym pomysłem na studyjne zdjęcia jest sesja w stylu cosplay.

Polega ona na wcielaniu się w postaci z kreskówek, filmów, gier, książek czy też komiksów. Jeśli mamy ulubioną postać, na przykład Larę Croft lub Barbie, to warto spróbować odegrać ich role przed aparatem fotograficznym lub kamerą. Aby zrealizować ideę tego rodzaju sesji zdjęciowej, musimy spróbować znaleźć jak najwięcej elementów łączących. Tak więc, na przykład, w przypadku Lary Croft jest to powtórzenie fryzury, makijażu postaci, jej zachowania, ale przede wszystkim kopiowanie jej kostiumu i atrybutów, takich jak pistolety, noże, plecak i tak dalej. W przypadku Barbie przyda się z kolei szykowna sukienka, najlepiej różowa, loki we włosach i oczywiście charakterystyczny makijaż, czyli sztuczne rzęsy o niesamowitej długości, blado-różowa lub beżowa szminka, czy też błyszczyk.

W ostatnich latach niebywałą popularnością cieszą się również japońskie komiksy, czyli manga i animowane ich wersje, czyli anime. Obecnie wokół tej estetyki powstała wręcz cała subkultura, która naśladuje zarówno wygląd, jak i zachowanie swoich ulubionych postaci. Dlatego też właśnie ten temat sesji zdjęciowej jest ostatnio niezwykle często wybierany.

Postacie futurystyczne i tematyczne

Jeżeli mamy zamiar wykonać taką sesję, to najczęściej do tego celu wybierane są gatunki, takie jak steampunk, dark, gothic, fuchs i inne. Ale tutaj należy pamiętać, że wykonanie takich obrazów wymaga starannego, wstępnego przygotowania. Kostiumy muszą być dobrze opracowane. To samo dotyczy fryzur, makijażu i akcesoriów. Do niezwykle modnych i  także często wybieranych postaci należą kosmici, wampiry, roboty, anioły lub też inne, niezwykłe stworzenia ze świata fantasy.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na samodzielną, autonomiczną sesję fotograficzną we własnym domu, to proponujemy szybkie wywoływanie zdjęć w naszym fotolabie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!