Close

16 czerwca, 2020

Jak usprawnić pracę z edytorem Photopea?

Czy można połączyć edytor graficzny Photopea z dyskiem google?

Coraz częściej korzystamy z dysków w chmurze. Jedną z najpopularniejszych usług jest google drive. Czy można połączyć Photopee z dyskiem google. Oczywiście, w dodatku jest to bardzo proste. Otwieramy nasz dysk google, na listwie z prawej strony klikamy w znak plusa. Dzięki temu możemy pobrać dodatki do naszego dysku. W wyszukiwarce okienka, które się pojawiło, wpisujemy Photopea i klikamy enter. Kiedy aplikacja zostanie znaleziona, wybieramy ją przez kliknięcie, a następnie wciskamy: zainstaluj.

Musimy jeszcze udzielić niezbędnych zgód i potwierdzić wybór konta google. Po chwili możemy już bezpośrednio otwierać grafiki zamieszczone na dysku w naszym edytorze. Wystarczy wybrać konkretną grafikę, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w menu wyświetla się opcja: „Otwórz w” wśród oferowanych możliwości z pewnością znajdziemy edytor Photopea. Teraz kiedy zakończymy pracę nad naszą grafiką, możemy zapisać zmiany na naszym dysku gogle.

Dzięki temu rozwiązaniu możemy pracować nad grafiką z dowolnego komputera podłączonego do internetu. Mamy wygodny dostęp do naszej pracy na każdym urządzeniu.

Co zrobić, aby w Photopea lepiej działały skróty klawiszowe?

Często używaną funkcją jest przekształcenie swobodne. Dzięki nim możemy łatwo wykonać obrót, skalowanie, pochylanie, zniekształcanie i perspektywę. Skrótem, który wywołuje tę funkcję, jest ctrl+t. Niestety koliduje to ze skrótami przeglądarki chrome. Po naciśnięciu kombinacji klawiszy otwiera się nowa karta. Jak to poprawić? Wystarczy utworzyć skrót do aplikacji. W tym celu klikamy na trzy kropki, w górnym prawym rogu przeglądarki, wybieramy więcej narzędzi, utwórz skrót i zaznaczamy – otwórz jako okno.

Na pulpicie pojawi się ikonka aplikacji. Teraz kiedy w nią klikniemy, Photopea otworzy się w wygodnym widoku, bez paska nawigacji. Wygląd aplikacji do złudzenia w tym widoku przypomina Photoshopa.

Kiedy korzystamy z takiego widoku, skrót ctrl+t nie wywołuje już nowej karty. Wspomniana kombinacja klawiszy sprawia, że pojawiają się kontrolki do przekształcenia swobodnego. Docenią to zwłaszcza osoby, na co dzień przyzwyczajone do pracy z Adobe Photoshop.

Photopea oferuje dużo ciekawych funkcji. Warto poznać bliżej ten edytor grafiki, dokładny opis wszystkich jego możliwości znajdziemy na https://www.photopea.com/learn/