Close

30 listopada, 2022

Jak odpowiednio pozować do zdjęć?

woman standing beside lights

W dzisiejszych czasach fotografia stała się najpopularniejszym hobby na świecie. Dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu prawie każdy posiada aparat cyfrowy, chociażby w swoim smartfonie. Ponadto również liczne portale społecznościowe zachęcają do wykonywania i  umieszczania swoich atrakcyjnych zdjęć w internecie. Jednak warto także pomyśleć o jakości swoich fotografii. Dlatego też powinniśmy dowiedzieć się, w jaki sposób należy odpowiednio pozować, aby wyglądać jak najkorzystniej.

Jak właściwie przygotować się do sesji zdjęciowej?

Jeśli chcemy dobrze wyglądać na swoich zdjęciach, powinniśmy wcześniej zrobić odpowiedni research i przeglądnąć profesjonalne i dobrej jakości zdjęcia w internecie. Z całą pewnością może to nas zainspirować, jak przyjąć właściwą pozę, aby wyglądać atrakcyjnie. Przygotowując się do własnej sesji zdjęciowej, warto przeanalizować i przećwiczyć później przed lustrem przykłady udanych pozycji, które oglądaliśmy w sieci. Dzięki temu poczujemy się znacznie pewniej przed aparatem, a fotografowi będzie znacznie łatwiej z nami współpracować. Można także poprosić go, aby ocenił i poprawił naszą pozę, wtedy będziemy mieli znacznie mniej złych ujęć i tym samym cała sesja zdjęciowa będzie bardziej satysfakcjonująca. Oczywiście najlepsze ujęcia zawsze warto wydrukować i stworzyć z nich niepowtarzalną ekspozycję na swojej ścianie.

woman wearing sunglasses

Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących pozowania:

  • Aby postać na zdjęciu prezentowała się atrakcyjnie, sylwetka powinna przypominać literę S. Prosta pozycja ciała wygląda nieciekawie, więc nie należy stać na baczność. Można lekko wygiąć ciało, przenosząc ciężar na jedną nogę. Dobrze jest stworzyć gładkie linie, ponieważ dodają zdjęciu elegancji.
  • Pozy dynamiczne wyglądają atrakcyjniej niż statyczne. Dlatego też należy zrobić krok do przodu, aby stworzyć poczucie ruchu. Natomiast ramiona można rozciągnąć tak, aby symulowały latanie. Warto też upewnić się, że nasze dłonie są miękkie i rozluźnione, nie można więc rozkładać i ściskać palców. Aby rozluźnić dłonie i ramiona, możemy wyobrazić sobie, że zamiast nich mamy skrzydła i szybujemy jak ptak.
  • Pozycja, w której modelka leży na podłodze, wygląda naprawdę pięknie i ponętnie. Wykonując ją, można podnieść się na rękach lub położyć się na boku, z głową zwróconą w stronę aparatu. W takim przypadku fotograf powinien wykonać ujęcie nie z boku, ale z góry, aby wybrać najbardziej udany kąt.
  • Jeśli interesuje nas poza, w której jesteśmy odprężeni i zrelaksowani, to należy znaleźć odpowiednie wsparcie i oprzeć się na rękach. Wówczas pozycja  będzie wyglądała na bardziej rozluźnioną. Jako podpora doskonale nadaje się zwykła ściana, stół, krzesło, drabina, czy też drzewo. Takie interakcje z otaczającymi obiektami ciekawie prezentują się na zdjęciu i pozwalają modelowi czuć się pewniej przed obiektywem.
  • Żeby zdjęcie było dobre i przykuwające uwagę, wcale nie musimy zawsze patrzeć w obiektyw aparatu. Można przykładowo spojrzeć w dal, aby podziwiać piękno natury. Takie zdjęcia wyglądają na mniej wyreżyserowane i bardziej intrygują, ponieważ odbiorca chce zobaczyć, co tak zainteresowało modela.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

W szczególności polecamy tanie odbitki zdjęć!